Bitcoin Now ‚Perfectly on Track‘ do $100K, Mówi Stock to Flow Creator

Cena Bitcoin przekroczyła 11.700 dolarów, a twórca modelu Stock to Flow mówi, że BTC do 100.000 dolarów jest na dobrej drodze.

PlanB, znany twórca kwestionowanego modelu stock-to-flow (S2F), uważa, że Bitcoin (BTC) jest teraz na dobrej drodze do osiągnięcia 100.000 dolarów, ponieważ cena wzrosła do rocznych szczytów. Optymistyczne nastroje zbiegają się w czasie z przesunięciem dynamiki z alternatywnych walut kryptograficznych lub altcoinów do BTC.

Powiedział:

„Nie mogę teraz zrobić dla ciebie wykresu (na morzu), ale model S2F jest na dobrej drodze.“

W tym samym czasie cena Bitcoin wzrosła w tym tygodniu o 17%, ponieważ przebiła się przez główną trzyletnią linię trendu. Jak donosi Cointelegraph, inwestorzy najwyraźniej oczekują, że w najbliższym czasie BTC przetestuje wyższy poziom oporu.

Cena Bitcoinu przekracza 11.700 dolarów w szybkim rajdzie śródrocznym.

Dane pokazują, że może to być czas, aby Bitcoin błyszczał.
Altcoin spadł szczególnie w ciągu ostatnich 72 godzin, kiedy cena Bitcoina zaczęła rosnąć. Ethereum’s Ether (ETH) poruszał się wraz z BTC przez cały czas rajdu, ale w ciągu ostatnich dwóch dni spadł w stosunku do BTC.

W krótkim okresie, jak Bitcoin widzi rajd dochodowy z altcoinów, niektórzy inwestorzy oczekują, że BTC będzie przewyższać altcoiny. Kelvin Koh, współzałożyciel azjatyckiej firmy venture capital Spartan Group, powiedział:

„Jeśli BTC przełamie opór na poziomie 11,4 tys. dolarów, w mgnieniu oka przekroczymy 12 tys. dolarów“. W krótkim czasie znów zlikwiduje wiatr z alts.“

Wzór rajdu Bitcoin po sezonie silnych altcoinów nie jest nowy. W poprzednich cyklach, górna kryptokurna waluta zazwyczaj wykazywała ostry trend wzrostowy po początkowym wzroście altcoinów w stosunku do BTC. Taki trend materializuje się, ponieważ inwestorzy poszukują bezpieczniejszych opcji, jak BTC, kiedy rynek altcoinów przegrzewa się.

Ostatnio obawa przed pominięciem, lub FOMO, inwestorów detalicznych wokół DeFi doprowadziła do znacznego wzrostu małych żetonów typu „market cap“. W pierwszych dniach szału na rynku DeFi, na przykład, Compound (COMP) widział wielki rajd. Następnie pojawiły się mniejsze tokeny, w tym Yearn Finance (YFI), Synthetix Network (SNX) i Aave (LEND).

Ostatecznie, gdy na małych żetonach nastąpił pięcio- do dziesięciokrotny wzrost cen, inwestorzy zaczęli czerpać zyski. Nagłe wycofanie żetonów DeFi zbiegło się w czasie z rajdem BTC, ponieważ impet został przeniesiony z powrotem na Bitcoin.

Inwestorzy twierdzą, że trend jest wciąż w górę.
Z danych Skew wynika, że nadal likwidowane są dziesiątki milionów dolarów krótkich kontraktów. Wskazuje to, że w najbliższym czasie stosunkowo duża liczba inwestorów obstawia zakłady przeciwko BTC.

Likwidacja Bitcoinów na BitMEXie

Cryptocurrency Trader Cantering Clark powiedział, że choć rozumie, dlaczego szorty są atrakcyjne, trend wzrostowy jest zbyt silny. Powiedział:

„Patrzenie na transakcje z punktu widzenia R:R jest dobre, ale rozumienie kontekstu jest lepsze. Po tak dużej zmianie kontekstu, możesz założyć, że Twoje szorty mają mniejsze prawdopodobieństwo pomyślnego rozwiązania. Zakłady powinny być zawsze na siłę“.

Dla niektórych traderów, krótkotrwała rywalizacja z Bitcoin Era może być atrakcyjna, ponieważ BTC gwałtownie wzrosły w ostatnim tygodniu i testuje główne poziomy oporu.

17% rajd w ciągu sześciu dni – nawet podczas hossy – jest znaczący, nawet dla Bitcoin’a. Ale kiedy trend BTC jest przytłaczająco byczy, krótkie uścisknięcie może tylko dodać więcej paliwa rakietowego.

W ciągu ostatnich 12 godzin zlikwidowano na przykład szorty warte ponad 23 miliony dolarów, ponieważ ich cena sięgała aż 11 750 dolarów. Tak więc, podczas silnego trendu wzrostowego cen, spodenki mogły pośrednio katalizować większy rajd.