Produkty inwestycji w aktywa cyfrowe osiągnęły rekordowe wpływy 4,2 mld USD już w tym kwartale

Bitcoin dominuje, ale popularność Ethereum wśród instytucjonalnych produktów inwestycyjnych rośnie.

Według menedżera ds. Inwestycji w aktywa cyfrowe, CoinShares, wpływy produktów inwestycyjnych w postaci aktywów kryptograficznych klasy instytucjonalnej osiągnęły już rekordowe poziomy w 2021 r

Według Coinshares‘ 15 marca Funduszu Przepływy Tygodniowy raport wpływy pierwszy kwartał do funduszy kryptowaluta są aż 7,7%, a już całkowity $ 4,2 mld USD, rozbijając kwartalny rekord 3,9 mld USD zestawu w Q4 2020.

Obecnie istnieje pięciu dostawców inwestycji w aktywa cyfrowe, zarządzających aktywami o wartości ponad miliarda dolarów, czyli AUM: Grayscale, CoinShares, 3iQ, ETC Issuance i 21Shares. Zgodnie z raportem nowo uruchomiony fundusz Purpose Bitcoin zajmuje szóste miejsce z 517 milionami dolarów w AUM.

W raporcie zauważono, że fundusze inwestycyjne aktywów kryptograficznych zamknęły się w piątek, 12 marca, z rekordową wartością 55,8 mld USD w zarządzaniu aktywami w następstwie zwyżkowej akcji cenowej w tym tygodniu. Te rodzaje produktów inwestycyjnych odnotowały napływ 242 mln USD, co oznacza wzrost o 124% w porównaniu ze 108 mln USD tydzień wcześniej.

Podczas gdy Bitcoin pozostaje dominującym aktywem, fundusze napływające do produktów inwestycyjnych opartych na Ethereum również wzrosły wraz ze wzrostem popularności aktywów wśród inwestorów instytucjonalnych . W tygodniu kończącym się 12 marca nastąpił napływ 113,5 miliona dolarów, co stanowi prawie 50% całości.

Trzecie miejsce zajmują fundusze z wieloma aktywami, z tygodniowym napływem 3,6 mln USD i łączną kwotą AUM wynoszącą 2,3 mld USD, zgodnie z raportem

Jedynymi cyfrowymi produktami aktywów, które odnotowały spadek napływów w ciągu tygodnia, były te oparte na Ripple, w którym odnotowano odpływ w wysokości miliona dolarów w tym okresie.

W raporcie zauważono, że wolumeny handlu Bitcoinami na zaufanych giełdach były nieco powyżej średniej i wyniosły 11,8 miliarda USD dziennie w porównaniu do średnio 10,8 miliarda USD dziennie w 2021 r.

W swoim najnowszym komunikacie wiodący globalny fundusz aktywów kryptograficznych Grayscale podał wartość aktywów pod zarządzaniem w wysokości 42,9 miliarda dolarów, z czego 84% to popularny fundusz Bitcoin Trust.